KONST / Ramar / Tesil 7561132
nr 756 1132
Tesil
silver, 45g. + 4 st. saltskedar, silver, 1700-tal
måndag 30 april 2012
kl 18:34:38
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver